Oto Kuaför

Eğer kaliteli bir markada ve uzmanlar tarafından yapılırsa gerçekten sonuçları aracınızı korumaya yöneliktir. Aracınıza antibakteriyel detaylı temizlik yapılır, aracınızdaki tüm bakteriler tamamen yok edilir. Kumaş aksamlar kumaş koruyucu ürünlerle, deri ve plastik aksamlar ise bu maddelerin özelliklerine göre özel formülüze edilmiş ürünler ile koruma altına alınır.

Bu korumalar ne işe yarar? Kumaş koruma; otomobilinizdeki kumaş aksamların sıvı temasını engeller, kumaşınızın temizlendikten sonra rahat nefes almasını bu sayede kumaşın altındaki sünger kısmın hava almasını sağlar ve süngerin dayanıklılık sürecini uzatır. Böylece koltuklarımız şekil deformesine uğramaz. Plastik aksamlara yapılan koruma ise aracınızdaki plastik ve bakalit malzemelerin güneşe karşı dayanılıklığını arttırır bu sayede renk atmaları, soyulmalar ve çatlamalar engellenmiş olur.

Ayrıca bu ürünlerin toz itici özelliği olduğu için hem sağlığınıza faydası vardır (astım, bronşit gibi hastalıkların oluşmasını engeller) hemde aracınızın temiz görünmesine yol açar. Deri koruma ise; Deri koltuklarınızın daha uzun ömürlü olmasını, renklerinin solmasını ve çatlamasını engeller.

Dış yüzeye geldiğimizde ise; Kullanılan sıvı bazlı çizik giderme kimyasalları sayesinde boyanızdan çok az bir miktarda inceltme yapılır. Bu inceltmenin çoğu zaten aracınızın dış yüzeyinde oluşan kir ve kalıntı tabakasıdır. Kullanılan yüksek teknoloji cilalar ve boya koruma ürünleri ise boyanızın ve verniğinizin güneşin zararlı UV ışınlarını dik açıdan almasını engeller ve ışık kırılarak aracınızın üstünden yansır. Bu sayede boyanız ve verniğinizin ömrü uzar. Ayrıca dış etmenlerden bir diğeri olan kuş ve böcek kalıntılarına karşıda boyanıza direnç katar ve korunmasını sağlar. Fakat şunu unutmayalım ki kuş ve böcek kalıntıları asit içermektedir. Bu yüzden aracımda nasıl olsa boya koruma var bişey olmaz demeyelim. Çünkü aside karşı bu tip ürünlerinde belirli bir süre dayanma şansı vardır.